Yüz Tipine Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Yüz Tipine Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Yüz Tipine Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir? 

Güneş gözlüğü seçerken yüz tipini dikkate almak yüz tipinize uygun güneş gözlüğü modelleri ile görünümünüzde şıklığı ve tarzı en iyi şekilde sağlamak ve gözlüğü en rahat şekilde kullanabilmeniz açısından oldukça önemlidir.

Yüz tipine göre güneş gözlüğü nasıl seçilir? Sorusuna yanıt arayan yetişkinler, hem kendileri hem de bebek veya çocukları için güneş gözlüğü seçerken yüz tipine en uygun olabilecek güneş gözlüğü modellerini tercih etmelidir.

Yuvarlak yüzler genellikle daha geniş yanaklara ve yuvarlak bir çeneye sahiptir. Köşeli çerçeveler veya çerçevenin üst kısmı daha geniş olan modeller, yüzünüzü dengelemek için iyi bir seçenek olabilir. Kare veya dikdörtgen çerçeveler yuvarlak yüzleri keskinleştirebilir.

Kare yüz tipine sahip kişiler ise genellikle çene, alın ve elmacık kemikleri gibi belirgin özelliklere sahiptir. Yuvarlak veya oval çerçeveli güneş gözlüğü modelleri yüz hatlarını yumuşatmak için uygun olabilir. Keskin hatlı, köşeli çerçevelerden kaçının, çünkü yüz hatlarını daha da vurgulayabilirler.

Oval yüzler ise dengeli ve uygun oranlara sahiptir. Oval yüzler neredeyse her tür çerçeve ile iyi görünür, bu nedenle tarzınıza uygun birçok seçenek bulabilirsiniz. Büyük veya küçük çerçeveler, oval yüzler için uygundur.

Kalp şeklinde yüzler genellikle alın bölgesi daha geniş ve çene bölgesi daha dar olan yüzlerdir. Altı yuvarlak veya ovale yakın çerçeveli modeller yüzünüzü dengelemek için iyi bir seçenek olabilir. Keskin köşeli veya aşırı büyük çerçevelerden kaçının, çünkü alın bölgenizi daha belirgin hale getirebilirler.

Uzun yüz tipine sahip kişiler içinse en uygun güneş gözlüğü seçenekleri büyük, geniş çerçeveli gözlüklerdir. Geniş çerçeveler yüzünüzü daha dengeli gösterebilir ve yüzünüzü daha kısa görünebilir. Aşırı dar veya küçük çerçevelerden kaçının, çünkü yüzünüzü daha uzun gösterebilirler.

Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneş gözlüğü seçerken nelere dikkat edilmeli? Sorusuna yanıt olarak; Güneş gözlüğü seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli faktör vardır. Özellikle güneş gözlüğü seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktalar ise şöyledir.

 • Güneş gözlüğünün UV koruma sağladığından emin olun. Gözlüklerin etiketinde UV400 veya %100 UV koruma yazısını arayın. UV korumalı güneş gözlükleri, gözlerinizi UVA ve UVB ışınlarından koruyacaktır.
 • Farklı lens renkleri farklı ışık koşullarına uygun olabilir. Örneğin, gri veya kahverengi lensler genel amaçlı kullanım için uygun olurken sarı veya portakal renkli lensler sisli veya bulutlu hava koşullarında daha iyi olabilir. Lens rengini aktivitelerinize ve hava koşullarına göre seçin.
 • Lenslerin malzemesi de önemlidir. Polikarbonat lensler hafif ve dayanıklıdır, aynı zamanda darbelere karşı da dayanıklıdır. Mineral cam lensler daha çizilmeye karşı dayanıklıdır ancak daha ağırdır.
 • Göz şekliniz ve yüz yapınız gözlük seçiminde çok önemlidir. Her yüz tipine uygun olan farklı çerçeve stilleri vardır. Kendinize en uygun çerçeveyi bulmak için deneme yapın.
 • Güneş gözlüklerinin rahat olması önemlidir. Burun köprüsü ve kulak sapları rahatça oturmalıdır. Ayrıca gözlüklerin sizi rahatsız etmeyecek kadar hafif olmasına dikkat edin..
 • Güneş gözlükleri kişisel tarzınızı da yansıtmalıdır ve bu nedenle çerçeve rengi ve stilini kişisel tercihlerinize uygun olarak seçin.
 • Kaliteli bir güneş gözlüğü, göz sağlığınızı korumak için önemlidir, bu nedenle ucuz veya kalitesiz seçeneklerden kaçının. Ancak bütçenizi aşmayacak uygun bir seçenek bulmaya çalışın.

Güneş gözlüğü seçerken bu gibi faktörleri göz önünde bulundurarak, gözlerinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyabilir ve aynı zamanda tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Yüz Tipinize Uygun Gözlük Modelleri

Güneş gözlükleri, sadece güneşin zararlı UV ışınlarından korunmak için değil, aynı zamanda tarzınızı ifade etmek ve yüzünüzü en iyi şekilde vurgulamak için mükemmel bir aksesuardır. Ancak, her yüz tipi farklıdır ve herkes için aynı güneş gözlüğü modeli uygun olmayabilir.

Mambakid, hem çocuklarınız hem de sizler için pek çok farklı yüz tipine uygun oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Kare, düz, oval, yuvarlak, kalp gibi tüm yüz tiplerine uygun bebek, çocuk ve yetişkin güneş gözlüğü modellerini sitemizde bulabilirsiniz.

Yüz tipinize uygun gözlük modelleri hem yüzünüzü en iyi şekilde vurgulayacak çerçevelere sahiptir hem de oldukça şık tasarımlıdır. Tarzınızı ve şıklığınızı katlayacak ve yüzünüzü en iyi şekilde gösterecek güneş gözlüklerine kategorimizden ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

Kalp Yüz Şekli İçin Gözlük Önerileri

Kalp yüz şekline sahipseniz, alt kısmı genişleyen bir alına ve daha dar bir çene hattına sahipsiniz demektir. Kalp yüz tipi için doğru güneş gözlüğü seçimi, yüz hatlarınızı dengelemek ve tarzınıza uygun bir görünüm elde etmek açısından önemlidir.

Kalp yüz şekli için gözlük önerileri için alt kısmı dengelemek için altın oranı yakalayacak çerçeve modelleri idealdir. Kalp yüz tipine sahipseniz özellikle pilot tarzı veya Cat eye çerçeveler tercih edebilirsiniz. LookLight’ın kalp yüz şekline sahip bebek, çocuk ve yetişkin gözlüklerini sitemizden inceleyebilirsiniz.

Kare Yüz Şekli İçin Gözlük Önerileri

Kare yüz şekline sahip olanlar genellikle geniş alınları, geniş yanakları ve çene hattı ile dikkat çekerler. Kare yüz şekline uygun gözlük seçerken yüz hatlarını dengelemek ve daha oval bir görünüm elde etmek önemlidir. Kare yüz şekli için gözlük önerileri şunlar olabilir.

 • Oval Çerçeve Gözlükler
 • Yuvarlak Çerçeve Gözlükler
 • Kelebek Çerçeve Gözlükler
 • Çerçevesiz Gözlükler
 • Köşeli veya Cat eye Çerçeve Gözlükler
 • Büyük ve Geniş Gözlükler

Mambakid olarak, çocuklarınız ve sizler için en kaliteli ve en şık güneş gözlüğü modellerini sunarken, kare yüz şekline sahip olan çocuklar ve yetişkinler için en uygun olan onlarca farklı seçeneği LookLight ile sunuyoruz.

Oval Yüz Şekli İçin Gözlük Önerileri

Oval yüz şekline sahipseniz, birçok farklı gözlük stili ve çerçeve şekli sizin için uygun olabilir çünkü oval yüz şekli genellikle dengeli ve uyumlu bir yapıya sahiptir. Oval yüz şekli çok yönlüdür ve birçok farklı gözlük stili ve çerçeve şekli sizin için uygun olabilir.

Oval yüz şekli için gözlük önerileri verecek olursak bu yüz tipi için sitemizde size en çok yakışacak şu tarz LookLight gözlük modellerini bulabilirsiniz.

 • Dikdörtgen Çerçeve
 • Yuvarlak Çerçeve
 • Wayfarer Çerçeve
 • Pilot Çerçeve
 • Cat eye Çerçeve
 • Büyük ve Gösterişli Çerçeve
 • Ince Metal Çerçeve

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Gözlük Önerileri

Yuvarlak yüz şekline sahip bebekler, çocuklar ve yetişkinler için de Mambakid birbirinden şık ve kaliteli yuvarlak yüz tipine uygun güneş gözlüğü modellerine sahiptir.

Yuvarlak yüz şekli için gözlük önerileri arıyorsanız, özellikle yuvarlak yüz hatlarınızı dengelemek ve daha keskin bir görünüm elde etmek için doğru çerçeve seçimi önemlidir. Yuvarlak yüz şeklini dengelemek için köşeli veya dikdörtgen çerçeveli gözlükler mükemmel bir tercih olabilir.

Köşeli çerçeveler yüzünüzün daha keskin ve belirgin görünmesini sağlar. Wayfarer tarzı çerçeveler de yuvarlak yüz şekli ile güzel bir uyum sağlar. Wayfarer çerçeveler yüzünüzü dengeleyerek daha dikkat çekici bir görünüm sunabilir.

Cat eye çerçeveler de yuvarlak yüz şekline çekicilik ve zarif bir dokunuş katar. Üst kısmı yukarı doğru kıvrımlı olan bu çerçeveler yüz hatlarınızı vurgular.

Erkekler İçin Güneş Gözlüğü Seçimi Önerileri

Erkekler için güneş gözlüğü seçmek bazen oldukça zor olabilmektedir. Bebek, çocuk veya yetişkin fark etmeksizin erkekler için güneş gözlüğü seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Erkekler için güneş gözlüğü seçimi önerileri şunlar olabilir.

 • Yüz Şeklini Dikkate Alın
 • Doğru Çerçeve Malzemesi Seçin
 • Lens Rengini Seçin
 • UV Koruması Sağladığından Emin Olun
 • Tarzınıza Uyanı Seçin
 • Rahatlığı Göz Önünde Bulundurun
 • Bütçenizi Belirleyin

Kadın İçin Güneş Gözlüğü Seçimi Önerileri

Kadın için güneş gözlüğü seçimi önerileri arayan kadınlar, hem çocukları hem de kendileri için en tarz, en rahat, en korumacı güneş gözlüklerine sitemizden ulaşabilmektedir. Güneşin zararlı ışınlarından kızınızı ve kendinizi korurken şıklığınızı da sağlamak için harika model seçenekleri bulunmaktadır.

Hemen “Güneş Gözlükleri” kategorimizi incelemeye başlayabilir ve yüz tipinize, stilinize, isteklerinize en uygun gözlük modelini bulup en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.