Bebek Şapka Modellerinde Renk ve Tasarım Çeşitliliği

Bebek Şapka Modellerinde Renk ve Tasarım Çeşitliliği

Bebek Şapka ile Şık Kombinler

Bebek şapkası çeşitleri farklı amaçlar ile kullanılan şık tasarımlı ürünlerdir. Genellikle bebeğin doğumundan hemen sonra kullanılan aksesuardır. Çocukların giysisi ile uyumlu görünen özel tasarımda aynı zamanda oldukça önemlidir. Yeni doğan bebeklerde ani ısı değişimi olmasında dolayı dikkat edilmez ise soğuk alabilir ve hastalanabilir. Bu nedenle özellikle baş kısmını soğuktan korumak için bu tarz ürünlerin kullanılmasına teşvik edilir. Aynı zamanda yeni doğmuş olan bebeklerin başının orta kısmında yer alan bıngıldak isimli özel bölgede dışarıdan gelecek darbelere karşı korumak için bebek şapkasına ihtiyaç duyulur. 

Bebek şapkası modelleri farklı renk ve ihtiyacı yönelik anne babaların tercihlerine karşılayacak şekilde özel olarak üretilir. Üretim aşamasında dikkat edilen temel bazı noktalar mevcuttur.  Temel hususlar ise şapkanın üretildiği kumaşın kalitesi, kumaşın yumuşaklığı ve ürünün kullanılışlı yapısıdır.  Temel hususlara dikkat edildikten sonra modelin tasarımına odaklanmak gerekir.  Çocuklar için tasarlanan giyim ürünlerinde tasarımın şirin olmasına ekstra özen gösterilir. Bu nedenle tasarımlarda genellikle canlı renklere yer verilir.  Eğlenceli hayvan figürleri ve üç boyutlu özel ayrıntılar mevcuttur. Tüm özel ayrıntılar ilave edilirken kullanılan kumaşın yumuşaklığı lastiğin esnek ve rahat olması özen gösterilir.  Bebek şapka modellerini birbirinden ayıran en önemli özelliklerin başında cinsiyet farklılıkları da gelir. 

Cinsiyeti belli etmek için erkeklerde genellikle mavi kız bebeklerde ise genellikle pembe tonları tercih edilir.  Erkek bebek şapka çeşitlerinde genellikle mavi renkten yararlanılır.  Mavi renk kültürel olarak erkek çocuklarında kullanılır ve bu nedenle eğlenceli tasarımlarsa pastel mavi renkte yer alır.  Erkek çocukları için tasarlanan şapka modellerde yeşil ve kahverengi tonları ağırlıklıdır.  Kız bebek şapka çeşitlerinde ise genellikle pembe ve mor tonları öne çıkar.  Kültürel anlamda kız çocukları ile ilişkilendirilmiş olan bu renkler oldukça sakinleştirici bir renk tonuna sahiptir.  Erkek ve kız çocuklarının cinsiyetini belli etmek için tasarımı yapılan özel modeller aynı zamanda yeni doğan fotoğraf çekimlerinde de kullanılır.

Bebek Şapkası Özellikleri

Minikler için kullanılan aksesuar çeşitlerinden bir tanesi olan bebek şapkaları, kulaklık, siperlik ısı yalıtımı gibi özellikleri ile her koşula uyum sağlayan özelliğe sahiptir.  Pamuklu, bez, hasır çeşitleri ev ve dışarıda kullanmaya uygun mevsimlik kumaşlardan üretilir. Pamuklu bebek şapkası tasarımları genel olarak organik malzeme den yapılır. Bu sayede bebeklerin hassas ciltleri de koruma altına alınır.  Bir başka rahatlığı ise dikişsiz bebek şapka modelleridir.  Özellikle yeni doğanlar için yapılan bu şapka modeli saçsız olan bebekleri rahatsız etmez. 

Genellikle aynı malzemelerden yapılan uyku şapkası bebek kullanıcıları için oldukça idealdir.  Bebeklerin giyimi ailelerin özen gösterdiği alanlardan bir tanesidir.  Bebeklere uygun şekilde tasarlanmış olan giyim ürünleri ve aksesuarlar onların rahatını artırmaya yardımcıdır. Yeni doğan döneminde baş bölgesine sıcak kalması çok önemlidir.  Bu maksatla bebek şapkalar aksesuar olarak sıklıkla tercih edilir.  Kombinlerinde tamamlayıcısıdır.  Yumuşak dokulu olan kumaşlardan üretilen esnek ve rahat şapkalar bebeklere ultra rahatlık sunar.

En Güzel Bebek Şapkaları

Yazlık bebek şapka çeşitleri enerjik renkleri ve ilgi çekici baskı ve desenleri de beğeni kazanırken bazı işlevsel özellikleri ile kullanım kolaylığı sunar. Güneş koruma özelliği olan bebek şapka çeşitleri onları güneşin zararlı etkilerine karşı güvende olmasını sağlar. Deniz bebek şapka çeşitleri çocukları güneşten koruyan şapka modelleri arasında yer alır.  Hasır bebek şapka çeşitleri da spor şık giyime uyum sağlayan modellerdendir.  Çift taraflı olan bebek şapka çeşitleri de objeler modeller arasında ailelerin kurtarıcısıdır.  Geniş siperlikli şapkalar ise yüz kısmını etkili bir şekilde korur. Aplike tasarımlar desenli ve figürlü modeller ilgi duyulan modelleri arasında yer alır.  Rahatı üst seviyeye çıkarmak adına cırt cırtlı bağcıklı, pamuk astar ve iç ter bandı gibi özellikler ile tasarımlar ilave edilir.  Şapkalar da tamamlanan kombinler birbirinden farklı çantalar ile detaylandırılabilir.

Bebek Şapka Model ve Fiyatları

Şapkalar yaş aralıklarına göre tasarımı yapılır. Erkek ve kız çocuk şapkalar onların beğeneceği ayrıntılar ile donatılır. Sıfır ile 2,  iki ile dört    4 ve 7 yaş şeklinde sıralanan bedenler  çocukların baş çevresine uyum sağlar. Yaş aralığına ve modellerde yer alan tasarım ayrıntılarına göre fiyatları değişebilir.  Kumaş kalitesi ve cinsi, marka ayrıntıları da fiyatları belirleyen en önemli kriterleri arasında yer alır.  Özel kumaştan tasarlanan iç bandı çocukların baş bölgesinin terlemesinin önüne geçer.  Bu özellik ürün kalitesini artıran bir özelliktir.  Set halinde satılan bebek şapkaları ve bereler tekli ürünlere kıyasla daha uygun fiyata kullanıcıların beğenisine sunulur.  Farklı fiyatlara sahip olan modelleri arasında beğeniye ve bütçe uygun bebek şapkaları bulmak mümkün. Her renk ve her kalitede şapka modelleri çocukların dünyasını renklendirecek tarzdadır.

Bebeklerde Şapka Ne Zaman Kullanılır

Şapka kullanımı bebekler için önemlidir.  Yeni doğan döneminde bebeklerin baş çevresinin ısısının korunması gerekir. Bunun için de penye kumaştan tasarlanmış olan esnek bebek şapkaları sıklıkla tercih edilir.  Bebek şapkalarını bebeğin bulunduğu ortam ısısına bakarak kullanabilirsiniz. Dış ve iç ortam ısısı rüzgâr gibi etmenler bu konuda belirleyicidir. Yaz ve kış aylarında kullanımı tavsiye edilen şapkalar bebek vücut ısısının kontrolü için olmazsa olmaz parçalardır. Güneş, soğuk hava, rüzgâr gibi faktörlere karşı bebekleri ve çocukları korumak için mevsimine uygun şapka kullanılması gerekir.  Yazın keten ve penye modeller kışın ise daha kalın dokulu olan bebek şapkalarından faydalanmak mümkün.

Bebek Şapka Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli

Bebekler için şapka seçerken bazı hususlar göz önünde bulundurulması gerekir.  Bunlardan ilki şapkanın ebatıdır.  Ürünlerin baş çevresine göre tercih edilmesi gerekir. Ayrıca ürün seçimi mevsimlere göre olmalıdır. Güneş yanıklarına karşı koruma sağlamak için boyunluk kısmı kapalı olan bebek şapka modelleri seçilebilir.  Kış aylarında ise polar kumaştan tasarlanmış şapkalar sıcacık ve yumuşak dokusu ile öne çıkan örgü şapkalar, yaz aylarında ise serinlik imkânı sunan penye modellerini öncelik verilmesi gerekir. Avcı ve kürklü model şapkalar da kış aylarında farklı modelleri ile oldukça dikkat çekicidir.  Tercih yaparken bebeğinize uygun olan modeli göz önünde bulundurmanız gerekir.  Meyve desenli, resimli, ponponlu, fiyonklu, hayvan figürlü seçenekler alternatifler arasında yer alır. Bebeğinizin baş büyüklüğüne uygun olan modelleri değerlendirebilirsiniz.


Erkek ve Kız Bebeklere Özel Tasarım Şapka Modelleri

Farklı renk ve tasarımlarda üretilen bebek şapkaları mevcuttur. Erkek bebekler için mavi, siyah, sarı renkleri ve bıyıklı geometrik yıldızlı ya da yaz tatili temalı desenleri ile birbirine güzel şapkalar mevcuttur. Kız bebekler için sarılar tatlı pembeler ve yine çeşit çeşit geometrik desenli kumaşlardan üretilmiş olan şapkalar ile şirinliklerine şirinlik katabilirsiniz. Bebeğinizin her kıyafetine uyum sağlayabilecek hem model hem de retro tarzlardaki bebek şapkaları ile deniz kenarında kumla oynarken, sahil kenarında yürürken ya da parkta oyun oynarken güvenliğin ve şıklığın keyfini yaşayacaksınız.  İster yazlık, ister kışlık, ister penye olsun bebeğinizin en önemli ihtiyaçlardan bir tanesi olan şapkayı her bütçeye uygun fiyatları ile bulabilmeniz mümkündür.